in

Do czego możesz wykorzystać spirytus? 9 porad które Cię zaskoczą

Czysty alkohol jest łatwo dostępny w aptekach. Ludzie często używają go do dezynfekowania ran, czy odkażania skóry, jednak mało kto wie, że ma on też sporo innych zastosowań.

1. Genialny sposób na pluskwy

gutfuerdich

W dzisiejszych czasach rzadko można spotkać te brzydkie pasożyty, to jednak jak się pojawią to mogą stanowić duży problem. Aby upewnić się, że na 100% nie śpimy z niechcianymi lokatorami, napełnij spirytusem spryskiwacz i obficie nanieś na poduszkę i materac. W ten sposób także usuniesz jaja pasożytów i zapobiegniesz ich rozprzestrzenianiu.

2. Gdy nie masz dezodorantu

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ciała, a nie masz dostępu do dezodorantu, wystarczy,że przemyjesz skórę czystym alkoholem. Dzięki temu od razu zniwelujesz brzydki zapach. Pamiętaj, że choć jest to dość skuteczna metoda, to jednak nie można jest stosować zbyt często, gdyż powoduje wysuszenie i podrażnienie skóry.

 

3. Zimny okład

kobietao

Dzięki tej właściwości alkoholu, że nie zamarza, ale pod wpływem niskiej temperatury staje się masą o dużej lepkości, nadaje się idealnie do wykorzystania jako zimy okład. Wystarczy, że do plastikowego woreczka wlejesz dwie szklanki wody i jedną szklankę spirytusu, a całość włożysz do zamrażalnika. Tak przygotowany okład świetnie sprawdzi się przy łagodzeniu bólu od stłuczeń i siniaków.

 

4. Usuwa lakier do paznokci

Zwykłe zmywacze zawiera aceton, który niszczy Twoje paznokcie. Natomiast czysty alkohol jest świetną alternatywą na pozbycie się resztek lakieru, bez obawy, że zniszczymy płytkę paznokcia.

 

5. Pomaga na trądzik

pinterest

Wiemy, że walka z trądzikiem do łatwych nie należy i potrafi być bardzo uciążliwa. Okazuje się jednak, że jako skuteczną broń możemy wykorzystać alkohol. Działa on dezynfekująco i przeciwzapalnie oraz zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusów. Należy jeszcze pamiętać, aby nie zmoczyć grzywki, bo możne zostać rozjaśniona.

6. Do dezynfekcji rąk

youtube.com

Pół łyżki alkoholu najlepiej zmieszać z 115 gramami żelu z aloesu oraz kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego i miętowego, dzięki temu otrzymasz żel który świetnie nadaje się do dezynfekcji rąk. Możesz go rozlać do mniejszych pojemniczków i mieć zawsze przy sobie.

 

7. Sposób na opryszczkę

Jeśli zmagasz się z bolesną opryszczka warto posmarować ja odrobiną alkoholu. Działa on dezynfekująco i przeciwzapalnie oraz zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusów.

8. Czyste uszy

flickr

Często do mycia uszu używa się patyczków, jednak istnieje znacznie skuteczniejsza metoda. W równych częściach zmieszaj odrobinę octu i spirytusu. Taką mieszankę zaaplikuj do ucha, a woskowina rozpuści się samoczynnie.

 

9. Usuwa wszy

Kolejnymi pasożytami, których możesz pozbyć się dzięki spirytusowi są wszy. Do spryskiwacza wlej alkohol i dodaj kilka kropli olejku lawendowego. Mieszankę rozpyl na skórze i włosach. Wszy zginą, a wtedy wystarczy wyczesać je grzebieniem.

Źródło: frasideilibri.com

Co o tym sądzisz?

209 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

Na sprawdzianie padło pytanie-zagadka. Odpowiedz jednego z uczniów jest zaskakująca

Uprawiali seks na balkonie. Zobacz jak to się skończyło