in

Robisz „tron” w toalecie? Zobacz co Ci grozi

Czasami wchodząc do publicznych toalet dostajemy strzał obrzydzenia. Każdy z nas na pewno nie raz spotkał się z sytuacją, że otwiera drzwi toalety i widzi, że nie wygląda ona higienicznie oraz nie zachęca do skorzystania. W głowie pojawiają się pytania: „Kto tu wcześniej siedział?”, „Jakie zarazki zostawił?”.

Rozwiązanie wydaje się oczywiste: umieścić kawałki papieru na desce, aby stworzyć barierę pomiędzy ciałem a deską. Lepiej nie mieć bezpośredniego kontaktu z tym co zostawił poprzednik, prawda?

gutfuerdich

 

Jednak prawda jest zupełnie inna. Nie zawsze należy umieszczać papieru na desce toaletowej. Ludzie sądzą, że poprzez zbudowanie tzw. „tronu” można uchronić się przed zarazkami i chorobami układu pokarmowego.

Należy zwrócić uwagę na to iż bakterie na gładkiej powierzchni deski nie mają tak dobrych warunków do rozwoju jak na papierze toaletowym umieszczonym w kabinie. Zastanawiasz się teraz, skąd zarazki na papierze? Otóż wiele osób podczas spuszczania wody nie zamyka sedesu, a to sprawia, że woda ze spłuczki rozbryzguje zarazki po całej kabinie, które wzbijają się w powietrze i osiadają na papierze toaletowym. Należy więc zwrócić uwagę czy w kabinie papier toaletowy jest zabudowany czy nie, narażając go na zbierane bakterii.

 

 

Podobna kwestia jest z suszarką w łazience. Ludzie osuszają nią ręce po umyciu, a ciepłe powietrze które z niej wieje jest jak wykazały badania wspaniałym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów, które mogą się w dużym stopniu rozprzestrzeniać po całej łazience. Resztki zarazków które zostały po umyciu dłoni są rozprowadzane i mieszają się z powietrzem. Ogólne można powiedzieć ze im większy przepływ powietrza, tym większe niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania bakterii.

Najlepszą alternatywą wydają się więc ręczniki papierowe, dzięki którym większa cześć zarazków jest usuwana.

Face Towel

 

Kolejnym razem jak bedziesz w publicznej toalecie zwróć uwagę na te rzeczy. Czasami niesmak w głowie jest silniejszy niż rzeczywiste ryzyko.

 

 Źródło: gutfuerdich

Co o tym sądzisz?

90 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Śpisz na prawej stronie? Zobacz co Ci grozi

Zniszczone końcówki? Sprawdź jak odżywić włosy