in

Dlatego powinno się prać pościel raz w tygodniu

Mamy tendencję, aby sądzić, że nasze domy są czystym i przytulnym miejscem. Ale bez względu na to w jaki sposób będziemy czujnymi przy sprzątaniu, istnieją miejsca, które są wypełnione niepożądanymi rzeczami, takimi jak roztocza, elementy grzybicze, fekalia, pyłki, sierść i martwe komórki ludzkie. Obrzydliwe! Co gorsza, jednym z tych ognisk bakterii jest miejsce gdzie idziemy na słodki sen, łóżko.

ISTOCK / DNY59

Codziennie tracimy 500 milionów komórek, których duża ilość gromadzi się w pościeli. Roztocza żywią się martwą tkanką skórną, jednocześnie wypróżniając się w miejscu w którym żyją, czyli naszej pościeli.

Odchody roztoczy mogą powodować problemy z oddychaniem u osób cierpiących na alergie i astmę, ale można je łatwo usunąć, dzięki przemywaniu ciepłą wodą. Przez rzadkie pranie pościeli tłuszcze i płyny osadzają się w jej włóknach, co czyni je znacznie trudniejszymi do usunięcia. Jeśli kiedykolwiek wyciągnąłeś prześcieradło z pralki, a jego zapach był nieświeży, to znak, że nie jest ono dokładnie wyczyszczone.

Zaleca się prać pościel raz w tygodniu, w programie z najgorętszą wodą jaka jest zalecana dla tkanin. Jeśli jest bardzo gorąco, lub osoba która śpi w pościeli bardzo się poci, zalec się jeszcze częstsze pranie pościeli.

 

Źródło: www.rd.com

Co o tym sądzisz?

79 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

Pies który stracił słuch w ogniu dostał pluszaka. Jego reakcja jest niesamowita

Dziewczynka budzi tatę. Nagle wstaje i to, co dzieje się w 17 sekundzie mrozi krew w żyłach