in

Miś z liną w nosie. Będziesz w szoku jak się dowiesz co mu zrobiono

W Indiach na granicy z Nepalem ratownicy znaleźli niedźwiedzia w bardzo złym stanie, miś był wygłodzony, odwodniony, niewidomy i miał przewleczoną przez nozdrza grubą linę.

Gdy go znaleziono był na skraju wyczerpania, więc pomoc przyszła w ostatniej chwili, gdyby nie ratownicy cała historia mogła by mieć smutne zakończenie. Nie wiadomo jak się tam znalazł, ale prawdopodobnie uciekł z niewoli. Jak się okazuje niedźwiedź miał właściciela, który wykorzystywał go do zarabiania, pokazując tańczy.

Misiu był tresowany okrutnymi metodami między innymi poprzez wielokrotne wyłamywanie zębów, by sprawić mu ból i zmusić do posłuszeństwa. Te praktyki są dobrze znane ratownikom. Równie okrutna jest ta z liną przewleczoną przez nos zwierzęcia. Gdy niedźwiadek jest jeszcze młody to rozgrzanym, ostrym szpikulcem robi mu się otwór, przez który przewlekana jest lina.

 

Jest ona wykorzystywana do tresury. Poprzez szarpanie wymusza się na zwierzęciu wykonywanie poleceń, szarpie się za linę, gdy miś nie słucha i nie wykonuje komend. Poprzez niedopuszczenie do zabliźnienia się rany (otwierają ja na nowo za każdy razem, gdy zaczyna się zasklepiać) takie pociąganie sprawia niesamowity ból zwierzęciu.. Do uzyskania większej uległości służy również oślepienie.

Choć od 2009 roku te praktyki są już nielegalne, to wciąż są stosowane, ku rozpaczy obrońców praw zwierząt. Niedźwiadek Goldie, tak został nazwany na szczęście jest już na zasłużonej emeryturze. W rezerwacie zadbano o jego stan fizyczny, nie dało się przywrócić mu wzroku ale wyciągnięto linę i choć to nie było przyjemne to koszmar z otwartą raną nareszcie się dla Goldiego skończył.

Miś odzyskał siły i czuje się zupełnie dobrze. Jest małym spryciarzem, który podjada innym niedźwiedziom jedzenie. Wyleguje się na hamaku, który zawsze udaje mu się zająć przed innymi chętnymi.

Nareszcie ma pod dostatkiem wodę oraz pożywienie, a także troskliwą opiekę i już nigdy nie będzie musiał tańczyć na ulicach.

Jeśli poruszyła Cię ta historia i sprzeciwiasz się takim praktykom, to udostępnij ten artykuł niech dotrze do większej ilości osób, a przez to zwiększą się szanse na zakazanie takiego bestialskiego traktowania zwierząt.

Źródło: Wildlife SOS

Co o tym sądzisz?

80 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Odkryli w Polsce groby „wampirów”. Przebadali kości okazało się, że…

Pies który stracił słuch w ogniu dostał pluszaka. Jego reakcja jest niesamowita