in ,

Jaki masz kolor miesiączki? Sprawdź jak rozpoznać chorobę

Większość kobiet nie jest zadowolona gdy ma miesiączkę. Wiążę się to z bólem, gastrofazą, ograniczeniami w życiu seksualnym oraz koniecznością zmiany tamponów i podpasek. Spora część kobiet wyczekuję miesiączki i wita ją z ulgą, gdyż świadczy to o tym, że nie są w ciąży. Regularne krwawienia powtarzają się co 28 dni i wskazują, że wszystko jest w porządku w gospodarce hormonalnej.

Ale powinniśmy też zwracać uwagę na kolor krwi, ponieważ może ujawniać dożo informacji o zdrowiu kobiety. Sprawdź co oznacza kolor krwawienia.

1. Czerwono różowy

Jeżeli Twój kolor jest różowy lub lekko czerwony, może to oznaczać, że jesteś w pierwszym lub drugim dni miesiączki. Jednakże jeżeli takie krwawienie pojawia się pomiędzy miesiączkami, powinnaś udać się do lekarza. Takie krwawienie może świadczyć o urazie, chorobie przenoszonej drogą płciowa, taka jak chlamydia, lub wahaniach hormonalnych. Bardzo krótkie krwawienie które pojawia się w czasie miesiączki może również świadczyć o tym, że jesteś w ciąży, gdyż czasami nawet jak jesteś w ciąży może wystąpić krótkie krwawienie. Stad wiele kobiet dopiero w po jakimś czasie dowiaduje się, że jest w ciąży.

2. Jasno czerwony

Jeżeli krew jest czerwona, można założyć, że wszystko jest w porządku. Po 5 lub 6 dniach okres się skończy. Jeśli utrzymuje się dużej, najeży skontaktować się z lekarzem, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Kolor jasno czerwony świadczy niskim poziomie estrogenów, co jest spowodowane złą dietą lub nadmiernym spożywaniem alkoholu.

 

3. Ciemny czerwony kolor

W środku okresu krwawienia są obfitsze, a krew osiąga ciemno czerwony kolor. Jeżeli jednak taki kolor pojawi się szybciej, to może to być oznaka mięśniaków. Ponadto ciemnoczerwony kolor może świadczyć o zwiększonym poziomie estrogenów.

4. Pomarańczowo czerwony

Taki kolor może świadczyć o mieszaniu się śluzu z krwią. Może też być oznaką infekcji pochwy, zwłaszcza jeśli krwawieniu towarzyszy nieprzyjemny zapach.

5. Brązowo czarny

Wiele kobiet są w szoku widząc taki kolor krwi. Ale to zupełnie normalne! Taki kolor przyjmuje starsza krew, która już skrzepła.

6. Szary

Jest to jedyny kolor przy którym powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Jeżeli są w niej szare guzki może to świadczyć o infekcji lub poronieniu.

 

Teraz gdy już wiesz na co wracać uwagę podczas okresu, dowiesz się więcej o swoim zdrowiu i bedziesz mogła szybciej zareagować jeśli pojawią się niepokojące objawy.

Źródło: gutfuerdich.co Fotografie: gutfuerdich.co

Co o tym sądzisz?

124 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Trytytka, 12 sposobów jak można ją wykorzystać

Zaginął w drodze do pracy. Odnaleziono jego ciało wewnątrz pytona