in ,

Zniszczone końcówki? Sprawdź jak odżywić włosy

Przychodzi wiosna i czas żeby rozpuścić włosy i poczuć ciepły, lekki wiatr między pasemkami. Problem pojawia się, gdy po zimie końcówki są przesuszone i zamiast powiewających pasm mamy tańczące kołtuny.

Początek wiosny to dobry moment, aby zwrócić uwagę na stan włosów, zregenerować je i cieszyć się piękną fryzurą całe lato! Z reguły najbardziej zniszczone są końcówki, dlatego warto najpierw zadbać o nie!

Podetnij zniszczone końcówki

Fot. Fotolia

Jeśli Twoje końcówki są już nie tylko suche, ale też połamane, rozdwojone, sterczą w różnych kierunkach, mają charakterystyczne „białe kulki”, to nie ma się co czarować – trzeba je skrócić! Żaden zabieg pielęgnacyjny nie sprawi, że wyłamane fragmenty się odnowią i będą równie estetyczne, co włosy na całej długości. Jeśli zależy ci na zapuszczeniu włosów, cięcie nie musi być głębokie, wystarczy pozbyć się tych zniszczonych fragmentów. Porozmawiaj ze swoją fryzjerką, a oszczędzi maksimum długości, wybawiając cię od siana na głowie!

Wzmocnienie od wewnątrz

Suche włosy mogą być znakiem niedoboru witamin, o co łatwo zimą, gdy jemy mniej świeżych owoców i warzyw. Rozważ wzbogacenie diety o witaminy B oraz E, włosy je uwielbiają! Pomocne mogą się też okazać dwa zioła – pokrzywa i skrzyp polny. Możesz zażywać je w postaci tabletek lub herbatek.

Zadbaj o zewnętrzną pielęgnacje

Fot. Fotolia

Twoim suchym końcówkom nie pomaga suszenie gorącym powietrzem ani codzienne prostowanie! Rozważ, czy możesz wykonywać te zabiegi rzadziej, aby nie przesuszać włosów temperaturą! Jeśli musisz użyć suszarki (np. po basenie), pamiętaj o lekko ciepłym nawiewie, który jest bardziej przyjazny dla struktury włosów niż gorący. Przed użyciem prostownicy nanieś na włosy kosmetyki uodparniające na wysoką temperaturę, szczególnie zadbaj o zabezpieczenie końców!

Odpowiedni stylizacja to połowa sukcesu

Fot. Fotolia

Abyś mogła cieszyć się pięknymi końcówkami, włosy nie mogą być uszkodzone w połowie długości, dlatego zwracaj uwagę na to, jakiej gumki do włosów używasz. Unikaj tych z metalową złączką, bo intensywnie przecierają włosy podczas nakładania i przesuwania się po włosach. W bardzo wietrzne dni spinaj fryzurę, aby również wiatr nie uszkadzał struktury włosa, wyrywając je i trąc o ubrania.

Pomyśl o odżywkach

Fot. Fotolia

Końcówki odzyskają blask, jeśli intensywnie je nawilżysz. Użyj do tego masek regenerujących, zwłaszcza tych, które nakłada się na dłużej – lepiej działają! Dobrym wyjściem jest nakładanie olejku i to nie tylko przed myciem, lecz także umytych i suchych włosów. Wcieranie w suche końcówki odrobiny olejku (bez spłukiwania) sprawi, że będą nie tylko odżywione, ale też mniej podatne na złamanie. Świetnie sprawdzą się też domowe maseczki i wcierki z naturalnych składników: niesamowite zdolności regeneracyjne daje żółtko jaj, zwłaszcza w połączeniu z kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Płukanka piwna przywróci włosom blask. Również zwykły jogurt naturalny nałożony na końce może dać efekt, jakiego nie uda się uzyskać sięgając po drogie odżywki!

Co o tym sądzisz?

157 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Robisz „tron” w toalecie? Zobacz co Ci grozi

Cierpisz na bóle brzucha? Ten okład Ci pomoże