in

Dlatego zawsze należy spać nago. Twoje zdrowie i samopoczucie będzie Ci wdzięczne

Ostatni argument Cię przekona

Odpowiedni sen jest ważny nie tylko dla ogólnego dobrego samopoczucia. Osoby które śpią mało mogą mieć problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, choroby serca, a nawet rak. Ale nie tylko długość, lecz także jakość snu jest bardzo ważna. Aby sen był szczególnie dobry, niektórzy ludzie ściągają przed nim ubrania, po prostu dlatego, że czują się bardziej komfortowo. Rzeczywiście, istnieje 5 dobrych powodów aby spać nago:

1.Temperatura ciała jest regulowana

Podczas snu, temperatura ciała spada automatycznie, ciepłe, grube piżamy zakłócają tę naturalną reakcję organizmu. Tym samym sen może być niespokojny i możesz czuć się niedostatecznie wypoczęty następnego dnia. Spanie nago do zapewnia, że ​​temperatura ciała nie wzrasta nadmiernie.

pixabay

2. Hormony uwalniane są podczas spania

pixabay

Zrównoważona melatonina jest gwarancja na zdrowy sen. Hormon ten sen jest regulowany przez snu nago w sposób naturalny. Również warunki oświetlenia i temperatury w pomieszczeniu wpływają na produkcję melatoniny. Idealnie jeśli Twój pokój jest całkowicie zaciemniony, a temperatura otoczenia nie przekracza 21°C.

3. Hormon stresu jest regulowany

pixabay

Kortyzol jest znany jako hormon stresu i bierze udział w wielu procesach przemiany materii w organizmie. Kiedy jest zbyt ciepło pod kołdrą, napędza się produkcja kortyzolu. Podwyższone stężenia kortyzolu prowadzi następnego ranka do podwyższonego łaknienia (i tym samym długoterminowe przybieranie na wadze), zwiększonej nerwowości i drażliwości. Spanie nago reguluje temperaturę ciała, a tym samym pomaga w utrzymaniu niskiego poziomu kortyzolu również w nocy.

4. Poprawia samopoczucie

pixabay

Jeśli wyrzucisz piżamę to poprawisz swoje krążenie, ponieważ krew będzie mogła krążyć lepiej. Poczujesz się bardziej komfortowo, a zatem sen będziesz mieć lepszy, a w konsekwencji lepsze samopoczucie. Szczególne efekty odczują osoby, które cierpią na bezsenność, dlatego zaleca się, aby spać bez ubrania.

5. Spanie nago wzmacnia partnerstwo

Stosunkowo dobre korzyści płyną ze spania bez ubrania. Jeśli partner śpi obok Ciebie jak go Bóg stworzył, to w ciele wydzielana jest oksytocyna która jest hormonem płciowym. To sprawia, że ​​czujemy się szczęśliwi i ma wpływ na pozytywny snu. Następuje również wzmacnianie więzi pomiędzy ludźmi, a tym samym  w związku.

Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć coś przeciwko ubraniu podczas snu, od teraz będziesz czuć się usprawiedliwiony. Dla tych, którzy do tej pory wskakiwali do łóżka w piżamie, to może warto spróbować czegoś innego i zobaczyć jak zadziała to na Ciebie i partnera.

Źródło: gutfuerdich.co

Co o tym sądzisz?

69 points
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 60.000000%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 40.000000%

Sposób na wrastające paznokcie. Zrobisz to w domu bez lekarza

6 trików które wzbogacą Twój make up bez wydawania pieniędzy