in

18 przedmiotów, które skrywają pewien sekret. Wkurzysz się, że nie znałeś wcześniej ich zastosowania

Zwyczaj ludzie używają produktu lub przedmiotu bez dalszych pytań i nie zastanawiając się nad tym.
Korzystamy z różnych rzeczy nie spodziewając się, że przedmioty codziennego użytku skrywają ukryte funkcje. Jednak jeśli je poznamy to korzystanie z nich staje się niezwykle łatwe. Nic w życiu nie jest przypadkowe, sprawdź…

1. Plastikowe pokrywki

cosmopolitan

Zastanawialiście się kiedyś po co plastikowe pokrywki mają tyle wybrzuszeń? Oto i odpowiedź. Pokrywki nie tylko służą do zabezpieczenia przed wylewaniem napoju, ale też można ją wykorzystać jako podstawka. Następnym razem jak będziesz mieć napój z pokrywką postaw do na niej, dzięki temu ochronisz stół przed mokrymi śladami.

2. Jogurt w podwójnym opakowaniu

wtrends

Dotychczas mogło być tak, że cały czas używałeś łyżeczki, aby wydobyć polewę do jogurtu. Od teraz możesz po prostu przełamać pudełko na pół i w ten sposób wlać polewę do większej przegródki.

3. Mała kieszonka w jeansach

rd

Pewnie każdy zauważył małą kieszonkę w jeansach. Choć nikomu ona nie przeszkadza, to budziła zainteresowanie do czego ją wykorzystać. Jak się okazuje służyła ona jako kieszonka na zegarek a pomysł ten sięga 1800 roku.  To właśnie wtedy kowboje wpadli na pomysł, aby zegarek nosić w spodniach, a nie w kamizelce, jak to było wcześniej.

4. Strzałka na zegarze paliwa

rd

Każdy z was pewnie zwrócił uwagę na strzałkę obok ikony paliwa na desce rozdzielczej. Otóż informuje ona po której stronie samochodu znajduje się wlew paliwa.

 

5. Czekolada Toblerone

giphy

Pewnie zawsze wcinacie czekoladę jak zwierzęta, to następnym razem będziecie mogli ułatwić sobie odłamywanie kawałka.

6. Dziura w zatyczce od długopisu

rd

Dziurka w skuwce to nie przypadek. Wyniki badań wskazują, iż ponad 10.000 zaistniałych zakrztuszeń spowodowanych jest zatyczką od długopisu. Dziurka ma umożliwić oddychanie w przypadku połknięcia do momentu usunięcia jej z przełyku. Już teraz wiesz, że ta mała dziurka ratuje życie.

 

7. Pudełka z chińskiego jedzenia

http://www.reddit.com/r/mildlyinteresting/comments/17g523/i_took_the_metal_handle_off_of_my_takeout_chinese/
Niqalye

Chińskie pudełka to nie tylko sposób na wygodne i ekologiczne zabranie jedzenia do domu, ale również mogą służyć jako talerz. Możesz rozłożyć opakowanie by wygodnie zjeść posiłek, a w przypadku gdy chcesz zachować trochę na później wystarczy, że złożysz je z powrotem.

8. Mini poduszeczka przy poduszce na igły

rdZ czasem igły rdzewieją, aby więc nie brudzić dużej poduszki wystarczy wbić igłę w mniejszą, by w porosty sposób pozbyć się osadu.

 

 9. Perforacja na pudełku folii aluminiowej

rd

Ząbki są tam umieszczone po to, żeby ułatwić odrywanie arkusza. Natomiast ząbki po bokach ułatwiają utrzymanie folii w jednym miejscu.

 

10. Znaczek na butelce z keczupem

kraftheinzcompany

Znaczek „57” to nie jest chwyt marketingowy, ale pomaga wydobyć sos z butelki. Kolejnym razem, gdy zechcesz wykorzystać ketchup uderzaj w znaczek na szyjce zamiast w dno butelki.

 

11. Otwór w drzwiach windy

rd

Tak na prawdę to jest to dziurka od klucza. Posiadają go uprawnieni pracownicy i służą pomocą na wypadek niebezpieczeństwa.

 

12. Pokrywka od Tic Taców

Food Beast

Chcesz wydobyć tylko jednego cukierka? Dzięki temu wybrzuszeniu jest to możliwe. No ale i tak wiemy, że wydobywanie jednego to tylko teoria.

 

13. Przepychacz

Amancay Maahs

Większość z nas używa go do przetykania wszystkiego, jednak tan z wąską końcówką najlepiej sprawdza się w przypadku zlewów.

14. Długa szyjka butelki

Mountain/ \Ash

Tak na prawdę długa szyjka służy do trzymania i chroni złocisty napój przed podgrzewaniem, gdy trzymasz butelkę w dłoni.

 

15. Zawleczka puszki

wtrends

Poza otwieraniem zawleczka służy jeszcze jako trzymak na słomkę. Wystarczy ją przekręcić, włożyć słomkę i gotowe! Wszystko pięknie trzyma się w jednym miejscu.

 

16. Nić dentystyczna

comment-economiser

Zdarzyło Ci się kiedyś, że podczas higieny nić utknęła między zębami? Kolejnym razem oderwij większy kawałek i zwiąż ze sobą końcówki. Dzięki temu z łatwością ją usuniesz i z pewnością więcej nie utknie.

 

17. Dziura w uchwycie rondelka i patelni

Reddit

Gotujesz, gotujesz i nie wiesz co zrobić z łyżką? Dzięki tej wskazówce Twoje blaty pozostaną czyste.

 

18. Patyczek od lizaka

comment-economiser

Ta mała dziurka na patyczku została zaprojektowana specjalnie po to, aby lizak się z niego nie zsuwał. W trakcie wytwarzania tej słodkości w zagłębienie wlewa się odrobinę syropu, dzięki czemu słodycz zostaje na swoim miejscu.

Źródło: rd.com

Co o tym sądzisz?

694 points
Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 3

Downvotes percentage: 50.000000%

PAMIĘTASZ CHŁOPCA, KTÓRY PALIŁ 40 PAPIEROSÓW DZIENNIE? ZOBACZ JAK WYGLĄDA TERAZ!

Pyszne i dietetyczne praliny z daktyli